Otwarta trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej na Kasprowym Wierchu

Polskie Koleje Linowe zapraszają do jazdy na nartach w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Od soboty, 11 stycznia otwarta jest trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej, gdzie leży pokrywa naturalnego śniegu sięgająca 135 cm. By uniknąć oczekiwania w kolejce do kas, skipassy i bilety turystyczne na Kasprowy Wierch można prosto i z wyprzedzeniem kupić w sklepie internetowym PKL.

Pierwszy dzień jazdy na trasach narciarskich Kasprowego Wierchu dopuszczanych każdorazowo do użytkowania przez TPN i TOPR jest zawsze mocno wyczekiwany w środowisku narciarskim. Od kilku tygodni trwały prace, by jak najwcześniej udostępnić narciarzom trasę narciarską w Dolinie Gąsienicowej o długości 1200 m i różnicy wzniesień 400 m. Będzie ona otwarta dla narciarzy od soboty, 11 stycznia.

– Tereny narciarskie na Kasprowym Wierchu udostępniane są dopiero wtedy, gdy naturalna pokrywa śniegu jest na tyle gruba, by jazda na nartach nie stwarzała zagrożeń dla tatrzańskiej przyrody i narciarzy. Życzymy wszystkim udanej zimy i niezapomnianej frajdy na Kasprowym Wierchu – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

– Na Kasprowym Wierchu nie mamy możliwości dośnieżania tras narciarskich, dlatego jesteśmy zdani na pogodę – temperaturę i naturalny opad śniegu. Bardzo dużo pracy wkładamy w przygotowanie tras narciarskich, które w niektórych miejscach odbywa się ręcznie – tłumaczy Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Skipassy na Kasprowy Wierch są dostępne w kasach i sklepie internetowym www.sklep.pkl.pl. Żeby uniknąć oczekiwania w kolejce wystarczy zarejestrować się na stronie, wybrać odpowiedni skipass, a potem odebrać doładowaną nim kartę PKLpass w skipassomacie lub jednym z punktów BOK. Karta PKLpass pozwala na ominięcie kolejek i zakup przejazdów na sześć kolei w ośrodkach PKL.

Termin otwarcia trasy narciarskiej w Dolinie Goryczkowej i nartostrady do Kuźnic jest uzależniony od rozwoju sytuacji pogodowej. W związku z zamkniętym przejazdem na trasę w Dolinie Goryczkowej powrót z Kasprowego Wierchu możliwy jest koleją kabinową Kasprowy Wierch. W styczniu kolej główna na Kasprowy Wierch czynna jest od 8:00 do 16:00.

Kolej krzesłowa w Dolinie Gąsienicowej jest czynna od 8:30 do 15:00. Ostatni wjazd odbywa się o godz. 14:00. Informacje o godzinach otwarcia tras i kolei na Kasprowym Wierchu dostępne są na stronie www.pkl.pl

Na narty także na Jaworzynę Krynicką i Palenicę

Na narciarzy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania czekają także zróżnicowane trasy w pozostałych ośrodkach Grupy PKL. Od połowy grudnia na Jaworzynie Krynickiej otwarte są trasy nr 1, 2 i 6 oraz wyciąg szkoleniowy „Żółwik”. 11 stycznia dołączy do nich czarna trasa nr 5 z homologacją FIS. Także od jutra narciarze będą mogli jeździć w ośrodku PKL Palenica. Aktualnie na dwóch trasach: Palenica II i Szafranówka I.

Narciarski Mosorny Groń

Ciekawą propozycją jest zimowa oferta ośrodka PKL Mosorny Groń w Zawoi, gdzie na wymagających narciarzy i snowboardzistów czeka położona u stóp Babiej Góry czarna trasa z homologacją FIS oraz oświetlony stok z czteroosobową koleją krzesełkową.

Gubałówka z nową atrakcją na zimę

W tym sezonie zimowym przy dolnej stacji ośrodka PKL Gubałówka można korzystać z nowej, zimowej atrakcji – specjalnie wyprofilowanego w śniegu toru zjazdowego na pontonach o długości 140 m i różnicy wzniesień 16 m. Początkujący narciarze mogą szlifować swoje umiejętności na Górnej Polanie ośrodka i korzystać z wyciągu orczykowego.

Stok z widokiem na jezioro

Na Górze Żar dla narciarzy dostępny jest stok na Górnej Polanie obsługiwany przez 300-metrowy wyciąg orczykowy Trwają intensywne prace nad przygotowaniem głównej, jednej z najdłuższych w Beskidach (1600 m) trasy zjazdowej. Z Góry Żar rozchodzą się wspaniałe widoki na jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie oraz Beskidy.

Aktualne informacje o funkcjonowaniu kolei w każdym z ośrodków, dostępności tras narciarskich i warunkach pogodowych można znaleźć na stronie www.pkl.pl.