Grupa PKL planuje reaktywację i rozwój całorocznego ośrodka turystycznego Muszyna-Wierchomla

Grupa PKL w drodze przetargu ogłoszonego przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna, zostanie większościowym udziałowcem w spółce Muszyna SKI Sp. z o.o. To szansa na reaktywację niegdyś popularnego ośrodka turystycznego z trasami narciarskimi przeznaczonymi dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy. Ośrodek w gminie Muszyna może nie tylko wzbogacić ofertę Grupy, ale również uzupełnić propozycje sąsiadującego z nią ośrodka PKL na Jaworzynie Krynickiej.

– Jesteśmy w trakcie procesu przejęcia ośrodka Muszyna-Wierchomla, co wpisuje się w strategię rozwoju Grupy PKL. Ośrodek ma całoroczny potencjał dla turystów i będzie jednocześnie uzupełnieniem oferty dla narciarzy dostępnej w sąsiednim ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej

– mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Ośrodek turystyczno-narciarski Muszyna-Wierchomla będzie całoroczną atrakcją i miejscem ciekawym na rodzinne wycieczkiZimą z tras skorzystają początkujący oraz średniozaawansowani narciarze. Reaktywacja ośrodka, realizowana w obszarze przeznaczonym planistycznie dla narciarstwa, pozwoli także na zwiększenie atrakcyjności regionu oraz wpłynie na zwiększenie liczby osób zainteresowanych sportami zimowymi. Inwestycja Grupy PKL i PFR zakłada powstanie między innymi: wyciągów narciarskich, tras narciarskich oraz rowerowych, parkingów, obiektów gastronomicznych oraz infrastruktury towarzyszącej.

 – To ważny dzień dla Gminy i mieszkańców Muszyny. Zyskujemy znakomitego inwestora, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży turystycznej. Liczymy, że ośrodek PKL w Muszynie będzie nowoczesną i rodzinną stacją narciarską zimą ale także świetnym miejscem na urlop latem

– mówi Jan Golba, Burmistrz Muszyny.

Inwestycja Grupy PKL i PFR pozwoli wraz z sąsiadującym ośrodkiem Jaworzyna Krynicka stworzyć kompleks dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania. Przed Grupą PKL postępowanie przed UOKIK, które po pozytywnej decyzji zakończy proces zakupu.

 

PKL, 03 lipca 2023