Kolejna Wieża widokowa w Grupie Pingwina, tym razem w Wiśle!

Wiosną, bieżącego roku rozpoczną się prace budowlane Wieży widokowej ze ścieżką w koronach drzew w Wiśle, w Skolnity Ski&Bike Park. W Grupie Pingwina to już trzecia Wieża widokowa – pierwsza w województwie śląskim. Goście odwiedzający nasze ośrodki Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, oraz Kurzą Górę w Kurzętniku (Warmia i Mazury) od kilku lat mają możliwość korzystania z podobnych konstrukcji. Obie Wieże widokowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

„Jest nam ogromnie miło poinformować, że jesteśmy już w pełni przygotowani do budowy Wieży widokowej ze ścieżką w koronach drzew. Wieża ze ścieżką w koronach drzew została zaprojektowana tak, aby była wkomponowana w istniejące już drzewa, nie naruszając korzeni. Udało się uzyskać wszystkie potrzebne dokumenty oraz pozwolenia, aby tego typu konstrukcja mogła stanąć na zboczu Wierchu Skolnity w centrum Wisły. Jesteśmy przekonani, że Wieża będzie cieszyć się dużym powodzeniem i znacznie podniesie walor turystyczny Perły Beskidów. To atrakcja dla osób w każdym wieku.” – mówi prezes Skolnitego Janusz Tyszkowski.

Realizację tego projektu powierzamy polskim fachowcom, z którymi współpracujemy od lat, do których mamy pełne zaufanie. Są to konstruktorzy, inżynierowie, architekci i cieśle z ogromnym doświadczeniem przy tak odpowiedzialnych i wymagających budowlach.

Wysokość wieży będzie wynosić 35 metrów, długość ścieżek ogółem to prawie 1000 m. Konstrukcję będzie wspierać 13 wież podporowych.

„W Grupie Pingwina to już trzecia Wieża widokowa zaprojektowana i wykonana przez tych samych specjalistów, jesteśmy przekonani, że prace budowlane pójdą bardzo sprawnie, a zwiedzający docenią fakt, że Wieża jest po prostu ‘nasza i polska’.” – dodaje vice prezes Skolnitego Rafał Barański.

Na sześciu platformach widokowych będą zlokalizowane punkty edukacyjne zawierające informacje z dziedziny przyrody, geografii, historii, etnografii. Architektura i konstrukcja obiektu stanowią nowatorskie rozwiązania, nawiązujące do drewnianej architektury regionu i najlepszych rozwiązań architektury światowej związanych z tym tematem.

„Wieżom widokowym Grupy Pingwina zawsze przyświeca dodatkowy cel: edukacja. Wieża w Krynicy-Zdroju opowiada o wierzeniach łemków, Wieża z Kurzętnika tłumaczy gościom dlaczego Kurza Góra to niedoszły Grunwald. Nasze Wieża również będzie uczyć i interesować małych i dużych, choć jeszcze nie chcemy zdradzać szczegółów jesteśmy pewni, że tematyka instalacji edukacyjnych, którą przygotowała Anna Machacz odpowiedzialna w Grupie Pingwina za edukację przypadnie do gustu zwiedzającym.”- relacjonuje Karolina Cieślar

 

Budowla wykonana będzie z drewna robinii akacjowej i modrzewia przy zachowaniu naturalnego koloru drewna. Zestawienie wież, ścieżek, podpór tworzy niepowtarzalny układ przestrzenny doskonale wpisujący się w otoczenie i okoliczny krajobraz.

Obiekt będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami z poziomu terenu, ścieżki posiadać będą spadek 3-6 % dający możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim. Konstrukcja wieży, będzie również przychylna rodzinom z małymi dziećmi (wózki).

Obiekt dołączy i znacznie uatrakcyjni całoroczną, i tak już bogatą infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną ośrodka. Zakończenie prac przewidziane jest do końca roku 2024.

Publikacje na temat inwestycji w Wiśle na Skolnitym będą pojawiać na stronie internetowej www.skolnity.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.

 

Skolnity

Skolnity Ski & Bike Park to ośrodek rowerowo-narciarski w centrum Wisły, należący do Grupy Pingwina. Czteroosobowa kolei krzesełkowej o długości 800 metrów czynna jest cały rok i jest idealnym miejscem do zdjęć z piękną panoramą Wisły w tle. Zimą na Skolnitym funkcjonują dwie oświetlone, różniące się stopniem trudności trasy narciarskie oraz Polana Pingwina do nauki jazdy, z dodatkowym miejscem do jazdy na sankach i torami do snowtubingu. Latem Skolnity przeobraża się w Bike Park z trzema trasami o łącznej długości 9 km.

Na szczycie kolei krzesełkowej znajduje się także Karczma na Skolnitym, zagroda z jedynymi w Wiśle alpakami i osiołkiem oraz plac zabaw z prawdziwym domkiem na drzewie.

Grupa Pingwina

Grupa Pingwina skupia pięć całorocznych ośrodków narciarsko – rowerowych w Beskidach (Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej) oraz na Mazurach (Kurza Góra). Celem Grupy jest zapewnienie zaplecza rekreacyjnego, aby umożliwić naszym gościom świetną zabawę podczas korzystania z całorocznych atrakcji. Oferta skierowana jest do rodzin, grup i wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas blisko natury. W ośrodkach Grupy Pingwina można cieszyć się nieograniczonymi możliwościami zajęć na świeżym powietrzu, a pingwin w logo będzie gwarancją wysokich standardów obsługi. Jako jedyny operator w Polsce Grupa Pingwina oferuje całoroczny karnet Pingwin PASS Ski&Bike na narty i rower.