Jaworzyna Krynicka – nowa kolej w nadchodzącym sezonie

Co nowego w tym sezonie na Jaworzynie Krynickiej?

Największą nowowścią tego sezonu będzie modernizacja trasy narciarskiej nr 6 i kolei krzesełkowej (trasa pod kolejką godnolową, na kórej odbywają się również jazdy nocne). Z trasy zniknęła dobrze Wam znana kolej krzesełkowa 4-os.

Zastąpiła ją najnowocześniejsza obecnie na rynku wyprzęgana 6-osobowa kolej krzesełkowa firmy Doppelmayr.

Nowa kolej będzie poruszała się z prędkością 5 m/sek, będzie wyposażona w osołony przeciwwiatrowe w kolorze antracytowym oraz będzie miała podgrzewane i kubełkowe siedziska. Docelowa przepustowość nowej kolei to 2800 os/h. Stacja dolna nowej kolei znajduje się tuż obok stacji dolnej kolei gondolowej.

Nowa kolej będzie obsługiwała jazdy nocne, które w tym roku będą codziennie w godzinach od 18:00 do 21:00. Trasa  nr 6 będzie tradycyjnie zamykana o godz. 16:00 i nastepnie ratrakowana. Na szczycie Jaworzyny na trasie nr 2 dostępny będzie bezpłatny slalom z pomiarem czasu. Czas przejazdu będzie można sprawdzić online i porównać z innymi narciarzami. Szykujcie się na zimę !!!!

Przy dolnej stacji nowej kolei krzesełkowej oraz na szczycie Jaworzyny uruchomione będą strefy dla dzieci. Są to miejsca gdzie można doskonalić swoje umiejętności narciarskie, ale także stawiać pierwsze kroki. W naszej stacji pomaga w tym licencjonowana  Szkoła narciarska Jaworzyna Ski&Snowboard i Akademia Misia Polarnego.