Idzie zima – w Karpaczu ruszyła produkcja śniegu

Listopad dla wielu stacji narciarskich w Polsce to wzmożony okres prac związanych z przygotowaniami do sezonu zimowego. Po przeglądach technicznych wyciągów oraz niezbędnych pracach konserwacyjnych, czas na finałowy etap związany z naśnieżaniem stoków.

Nie inaczej sytuacja wygląda w Stacji Narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar gdzie właśnie rozpoczął się finałowy etap przygotowań związany z naśnieżaniem stoków. Od kilku dni w górnej części stoku działa fabryka śniegu (Snow Factory), która to pomimo występujących jeszcze dodatnich temperatur produkuje śnieg. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Polsce z tak zaawansowanym technologicznie systemem naśnieżania stoków. Urządzenie pozwala na produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach sięgających nawet do + 20°C. Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia. Fabryka śniegu gotowa jest do pracy zaraz po podłączeniu do prądu i wody oraz może pracować przez całą dobę, bez względu na temperaturę powietrza i wody.

Przedstawiciele stacji w Białym Jarze zapowiadają, że jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające oraz pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna to pierwsze szusy w sezonie zimowym 2020 / 2021 będą możliwe już z początkiem grudnia.

Bazując na aktualnych wytycznych, przepisach i zaleceniach wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia i Rozwoju w Stacji Narciarskiej Winterpol Karpacz wprowadzono na nadchodzący sezon szereg procedur mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa
dla turystów i pracowników w obliczu COVID-19.

„W nadchodzącym sezonie wprowadziliśmy obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całej stacji narciarskiej – również na kolei linowej jak i podczas korzystania z samego stoku” – informuje Grzegorz Głód przedstawiciel Winterpol Karpacz.

„W wszystkich punktach gastronomicznych, wypożyczalniach sprzętu sportowego, szkole narciarskiej jak i przy kasach zostały zainstalowane dozowniki z płynem do dezynfekcji, a w kolejkach linie informujące o bezpiecznym odstępie” – dodaje Głód.

Pełna polityka bezpieczeństwa znajduje się na stronie internetowej stacji narciarskiej.

Stacja zachęca również w nadchodzącym sezonie do zakupu karnetów w automatach na stoku bądź drogą online – w sklepie internetowym gdzie obecnie wybrane SKI Passy można zakupić z rabatami sięgającymi nawet 25%.

 

narty.pl  13.11.2020

Raport dotyczący planów zimowych Polaków na sezon 2025/2026.

Grupa ośrodków narciarskich należących do naszego stowarzyszenia - Grupa Pingwina, wspólnie z portalem rezerwacyjnym Triverna.pl zbadali urlopowe plany Polaków na sezon 2025/2026. Wniosek? Tej zimy wybierzemy polskie góry!


Raport zaprezentowano 6 listopada br. w Warszawie podczas konferencji z udziałem naszych przedstawicieli, Triverny oraz Jacka Janowskiego - Dyrektora Departamentu Wsparcia Rozwoju Turystyki Polskiej Organizacji Turystycznej i Jacka Ciszaka


Czego możemy dowiedzieć się z raportu?


Zimowe wyjazdy stają się coraz popularniejsze, bo planuje lub rozważa je prawie 70% badanych, a celem takich wypraw są najczęściej polskie góry!


41% spośród naszych respondentów już teraz wie, że zimą wyjedzie na urlop wypoczynkowy.


Szczególnie cieszy fakt, że najaktywniejsi są rodzice z dziećmi – planują oni zimowy wypoczynek prawie dwukrotnie częściej niż osoby bezdzietne!


Dane badawcze dostarczył Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS

Czytaj więcej »