Weekend restartu na stokach narciarskich BEZPIECZNY

Za nami pierwsze dni po RESTARCIE branży narciarskiej. Od piątku 12 lutego, zgodnie z decyzją rządu, ponownie otwarte zostały ośrodki narciarskie w Polsce – na razie na dwa tygodnie. Ich właściciele poświęcili wiele czasu, by przygotować standardy zapewniające bezpieczeństwo sanitarne na najwyższym poziomie, zaś media ponownie jako wyznacznik funkcjonowania całej branży przytaczają obrazy z jednego newralgicznego momentu, mimo że ogólna sytuacja na stokach w całej Polsce wygląda zupełnie inaczej.

Stacje narciarskie to nie zakopiańskie Krupówki!

Przez cały weekend (13-14 lutego), a także w tygodniu liczba gości na znacznej większości ośrodków odpowiadała obowiązującym standardom bezpieczeństwa. Mimo idealnych warunków pogodowych – zimy, która w tym roku jest dużo lepsza niż poprzednia, utrzymywaliśmy obłożenie na poziomie około 50-60%, czego potwierdzeniem są odczyty z systemów dostępowych stacji. Sytuacja podobnie wygląda również w tygodniu.

Mimo, że media obiegają fotografie zatłoczonego stoku, właściciele z całym przekonaniem stwierdzają, że są to tylko wyjątki. Stacje narciarskie, w przeważającej części dnia, pozbawione są tłumów, o których chętnie w ubiegły weekend pisali najwięksi przedstawiciele środków masowego przekazu. Porównywanie spacerów po zakopiańskich Krupówkach z możliwością aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu jest bezzasadne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo turystom mają zapewnić liczne rozwiązania: częste odkażanie przestrzeni wspólnych i sprzętu w wypożyczalniach, możliwość kupowania biletów online, czy udostępnianie dozowników z płynem dezynfekującym. Wszystkie zasady związane z przestrzeganiem reżimu sanitarnego są monitorowane przez pracowników obsługi. W przypadku osób, które nie stosują się  do wytycznych, pracownicy podejmują odpowiednie konsekwencje.

Stacje narciarskie podeszły do sytuacji w sposób sumienny, ponieważ są świadome, że od tego zależy ich przyszłość. Stworzyły możliwości, by każdy turysta mógł bezpiecznie szusować po polskich górach. Właściciele polskich stacji zgodnie podtrzymują: Ośrodki narciarskie nie są ogniskami zakażeń.

Weekendowy raport z ponownego otwarcia stacji narciarskich (WERSJA DO DRUKU) – POBIERZ PDF

17.02.2021