Mnd Kolej

Waterville Valley Resort, USA: zespół MND pracuje w Ośrodku.

MND JEST W TRAKCIE OSTATNIEJ FAZY REALIZACJI SWOJEGO PIERWSZEGO PROJEKTU  W USA – 6-OS. WYCIĄGU KRZESEŁKOWEGO DLA OŚRODKA WATERVILLE VALLEY, KTÓREGO PLANOWANE OTWARCIE JEST W NADCHODZĄCEJ ZIMIE. TEN MONUMENTALNY PROJEKT TO PIERWSZY 6-OSOBOWY WYCIĄG KRZESEŁKOWY MND NA TERENIE STANÓW ZJEDNOCZONYCH.

Złożony projekt obejmował rozbiórkę i demontaż starego White Peaks Quad – kolei krzesełkowej z 1988 roku. Po jej usunięciu, zespoły  rozpoczęły budowę fundamentów pod podpory. Po zakończeniu posadowienia podpór, MND przystąpiło do montażu stacji dolnej, montażu napędu i koła napinającego. Na początku sierpnia zespół wykonał fundamenty podpór pośrednich, przygotowując się do instalacji podpór za pomocą helikoptera. We współpracy z CHI Aviation i ekipy ośrodka Waterville Valley zespoły z powodzeniem zainstalowały 12 podpór w ciągu 2 dni, niektóre części podpór ważą 2,5 tony!

Obejrzyj tutaj 👇

Po zamontowaniu podpór pośrednich,  ekipa kontynuowała budowę  garażu oraz zamontowała elementy napędowe na stacji dolnej.

Jesteśmy zachwyceni ogólnym postępem realizacji projektu kolei 6-osobowej i bardzo doceniamy całą pracę włożoną przez zespoły MND, Waterville Valley Resort, Falline Construction i CHI Aviation. Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja w  nową 6-osobową kolej krzesełkową wyprzęganą, znacznie poprawi komfort naszych gości i  jednocześnie zmodernizuje infrastrukturę naszego ośrodka.” – Tim Smith, prezes i dyrektor generalny Waterville Valley Resort.

W nadchodzących tygodniach zostanie ukończone kilka ważnych etapów budowy:

  • Budowa stacji górnej i ukończenie stacji napędowej,
  • Nawijanie i napinanie liny nośnej,
  • Instalacja podzespołu napędowego (która zakończy instalację stacji napędowej),
  • Wykonanie instalacji elektrycznej i garażu,
  • Montaż krzeseł (zaprojektowany przez Porsche Design Studios),
  • Uruchomienia testowe,
  • Śledź postęp prac na żywo pod tym linkiem: https://www.waterville.com/cams.