Luxmat Investment Sp. z o.o. spółka obecna na polskim rynku od 2015 roku należąca do grupy Lena Lighting S.A. Jej powstanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z chęci oszczędności, a co za tym idzie z konieczności modernizacji istniejących systemów oświetlenia.

Idąca do przodu technologia oraz rosnąca świadomość Klientów, spowodowały, że modernizacje oświetlenia stały się niezbędne i coraz więcej firm decydowało się na ich wykonanie. Potrzebny był solidny Partner, który pomoże na każdym etapie modernizacji, począwszy od audytu, poprzez zaproponowanie odpowiednich rozwiązań, przygotowanie projektu, poprzez wykonawstwo i pomoc w finansowaniu.

Na bazie wieloletnich doświadczeń w oświetlaniu obiektów sportowych skonstruowaliśmy lampy QUEST PLUS LED, które dedykowane są dla obiektów sportowych i gwarantują optymalne oświetlenie przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii. W lampach zastosowano zoptymalizowany układ optyczny – specjalnie zaprojektowane matryce soczewkowe, generujący właściwy asymetryczny rozsył światłości. Dzięki temu, zapewniony jest od- powiedni poziom natężenia światła, (zgodny ze wszystkimi obowiązującymi normami i wymogami), który sprawdza się między innymi przy oświetleniu tras narciarskich. Aby spełnić obowiązujące normy, a jednocześnie zoptymalizować koszt inwestycji i koszt zużycia energii, konieczne jest wykonanie profesjonalnego projektu oświetleniowego, który wskaże optymalną wersję lampy do zastosowania w danych warunkach. Takie projekty wykonują inżynierowie techniki świetlnej pracujący w naszym biurze projektowym. Zaproponowane przez inżynierów lampy, znajdują zastosowanie również w oświetlaniu różnych obiektów sportowych, takich jak: orliki, boiska, korty tenisowe, inne obiekty sportowe oraz ścieżki rowerowe.

Przykładowy projekt oświetlenia stoku narciarskiego https://luxmat.pl/stoki.pdf pokazuje, że zastosowane przez nas rozwiązanie w pełni spełnia normy i wytyczne stawiane przez Ministra Spraw Wewnętrznych https://dziennikustaw.gov.pl/ du/2012/102/1 w zakresie szczegółowych warunków oświetlenia zorganizowanych terenów narciarskich. Nasze rozwiązania gwarantują właściwe natężenie światła na całej powierzchni trasy narciarskiej przy jednoczesnym ograniczeniu olśnienia do wymaganego poziomu (UGR Oślepianie: Min.: <10, Maks.: 24).

Prawidłowy montaż lamp w tym projekcie wymaga montażu poziomego. Tu dysponujemy dwoma wersjami lampy – naświetlacze z uchwytem regulowanym oraz HB natynkowy z uchwytem bez regulacji.

Na etapie projektu należy zaplanować montaż lamp i dobrać odpowiednią wersję lampy.

Prawidłowe oświetlenie na stoku to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort dla korzystających jak również dla właściciela stoku, który zabezpiecza się w ten sposób przed ewentualnymi roszczeniami osób poszkodowanych, czy kontuzjowanych na trasie narciarskiej oraz firm ubezpieczeniowych.

Oczywiście inwestycja w oświetlenie daje prestiż, wyższą jakość usług, komfort użytkowania i bezpieczeństwo, ale to nie koniec zalet i korzyści dla właściciela.

Rekomendowane przez nas lampy QUEST PLUS LED https://system.lenalighting.pl/card/prod_gr/685/
pdf_prev oraz https://system.lenalighting.pl/card/prod_gr/687/pdf_prev posiadają żywotność 100 000 h (czyli używając codziennie po 8 h = 34 lata!) wyposażone są w markowe diody CREE o najwyższej jednorodności światła SDCM <3! i dedykowany układ optyczny soczewkowy. Aluminiowy korpus obudowy i hartowana szyba klosza zapewniają trwałość i bezpieczeństwo. Standardowa temperatura pracy lamp to -15 do + 35 stopni. Dostępne są wersje specjalne z odpornością na temperatury w zakresie -30 do +35, jak również wersje o innych barwach światła niż 3000 K lub 4000 K. Dodatkowo lampy mogą być wyposażone w cyfrowy system sterowania oświetleniem DALI (Digital Addressable Lighting Interface).

Oprócz fachowej wiedzy z zakresu techniki świetlnej i sprawdzonych produktów oferujemy również pomoc w finansowaniu modernizacji oświetlenia (leasing, formuła ESCO) i instalacji lamp.

Do zastosowania w stacjach narciarskich rekomendujemy również inne produkty:

Kolejne polskie i zagraniczne stacje narciarskie zdecydowały się na zakup naszych rozwiązań:

Kolejne są na etapie projektów i przygotowania: Czorsztyn Ski w Kluszkowcach, Orawice na Słowacji.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

KONTAKT: tel. +48 61 28 60 329, kom. +48 660 443 089