Leitner
Koleje linowe LEITNER nigdy nie były tak wszechstronne i innowacyjne jak dzisiaj.
Wywożą miłośników sportów zimowych wygodnie i szybko pod górę, rozwiązują utrudnienia w ruchu drogowym w dużych miastach i uatrakcyjniają obiekty rekreacyjne dzięki wygodnej
podróży kolejką linową.
Zaawansowane technologicznie rozwiązania i innowacyjny design firmy LEITNER stwarzają warunki do wygodnego i przyjaznego dla środowiska transportu pasażerskiego.

Południowotyrolska firma produkuje kolejki linowe od 1888 roku. Dziś LEITNER jest jednym z wiodących światowych producentów systemów kolei linowych. Nazwa LEITNER oznacza wyprzęgane gondole i koleje krzesełkowe, wyciągi narciarskie i wyciągi krzesełkowe niewyprzęgane. Firma oferuje rozwiązania high-tech, produkty charakteryzują się najwyższą jakością, wysoką funkcjonalnością i wyszukanym designem.LEITNER jest częścią grupy firm High Technology Industries (HTI), która produkuje również ratraki śnieżne i gąsienicowe, pojazdy użytkowe (PRINOTH), turbiny wiatrowe (LEITWIND) i systemy naśnieżania (DEMACLENKO) i dlatego jest jedynym dostawcą, który może dostarczać całą technologię zimową z jednego źródła.

Wybrane projekty:

20.07.2022

OD MORZA DO GÓR W JEDENAŚCIE MINUT

Rozpoczyna się wspaniały projekt kolei linowej: na odcinku 3,9 km i 1316 metrach w pionie – system LEITNER połączy wkrótce wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kotor – miasto portowe w południowo-zachodniej części Czarnogóry z Parkiem Narodowym Lovćen. 

08.04.2022

KOLEJĄ LINOWĄ DO DOMU DALAJLAMY

Położona w północno-zachodnich Indiach Dharamsala zawsze była popularnym celem turystów i pielgrzymów ze względu na swoje malownicze otoczenie i chłodne górskie powietrze. Ale dom Dalajlamy u podnóża Himalajów przyciąga nie tylko niezliczonych gości, ale także ogromny ruch uliczny.

19.01.2022

NOWA ATRAKCJA  WE FRANCUSKICH OŚRODKÓW NARCIARSKICH

Sezon narciarski rozpoczyna się nową kolejką LEITNER w Les Trois Vallées, jednym z największych regionów narciarskich na świecie. 10-osobowa kolej gondolowa Pointe de la Masse jest pierwszą koleją linową LEITNER we Francji, która porusza się z prędkością siedmiu metrów na sekundę.

10.08.2021

KOLEJ GONDOLOWA CABLEBUS 2 W MEKSYKU

Rozpoczyna się wspaniały System kolei linowych znajduje się w dzielnicy Iztapalapa, na południowym wschodzie regionu metropolitalnego Mexico City i oferuje mieszkańcom lepsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze i szybsze połączenie ze stacjami metra.