XI KONFERENCJA PSNiT KRYNICA-ZDRÓJ 2019

Tytuł Konferencji:

ROZWÓJ CZY INERCJA? KRÓTKA     I DŁUGOTERMINOWA STRATEGIA BRANŻY NARCIARSKIEJ.

Termin:  03-05 czerwca 2019 r.

Miejsce: Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference

ul. Czarny Potok 65, 33-380 Krynica-Zdrój

Tegoroczna konferencja odnajduje się wśród dziesięciu poprzedniczek i nie odbiega pod żadnym względem.
Odnotowaliśmy 149 zarejestrowanych uczestników! Firmy także dopisały – gościliśmy 20 stoisk wystawienniczych.
W rejonie Krynicy-Zdrój, PSNiT może poszczycić się ośrodkami należącymi do naszego stowarzyszenia: Jaworzyna Krynicka i Góra Parkowa, Słotwiny Arena, Henryk-Ski, Master-Ski oraz Stacja Narciarska Tylicz. Każdy z ośrodków mógł pochwalić się nowościami u siebie.
Branża się rozwija, tak trzymać!

Od wielu lat, PSNiT występuje z postulatami potrzebnych zmian, które są niezbędne aby zaobserwować rozwój turystyki.
Dzięki współpracy z ekspertami, mamy na swoim koncie przygotowane niemal wszystkie projekty legislacyjne! Jednak do tej pory nikt nie “wprawił w życie” zbioru wypracowanych przez nas projektów. Projekty to efekt pracy wielu osób zarówno po stronie branży przekazującej swoje doświadczania jak i wytężona praca prawników, którzy przenoszą nasze potrzeby na język legislacyjny.

W tym roku, odnotowaliśmy pierwszy efekt – zauważono nasze uwagi i nawet wcielono w ministerialny projekt w sprawie zmian Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Na razie obserwujemy i czekamy na dalsze kroki. To jednak duży krok ku normalności.

Jak co roku, chcemy zainspirować się, nieco krytycznie na siebie spojrzeć. Mamy świadomość, jak niebezpieczna może być stagnacja. Czerwcowa konferencja obfitowała również w tematy bardzo oczekiwane przez branżowców: przygotowanie stacji przed odbiorem urządzeń, ewakuacja czy też możliwości utrzymania bezpieczeństwa na stoku poprzez alternatywne grupy ratownicze.

W tym roku wiele dyskusji było częścią walnego zebrania PSNiT, na którym zapadły decyzje o wspólnej promocji, przeznaczenie dodatkowego budżetu na sprawy prawne (związane z prawem szlaku czy też zagadnieniami podatków od urządzeń technicznych). Stowarzyszenie dojrzało również do potrzeby komunikacji z mediami. Musimy zabierać głos w sprawach dotyczących branży jak również przekazywać, prawdziwe, bez zniekształceń naszego stanowiska. Atmosfera otwartości udzieliła się niemal wszystkim uczestnikom.

Z niedowierzaniem słuchaliśmy, iż była to najlepsza z dotychczasowych psnitowskich konferencji. Oby kolejne były jeszcze lepsze!