Polskie ośrodki narciarskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wiodących producentów kolei linowych i wyciągów narciarskich.

Świadczy to o docenieniu potencjału i rozwoju turystyki oraz sportów zimowych w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

Do grona producentów kolei linowych i wyciągów narciarskich obecnych na rynku polskim, dołączyła w ubiegłym roku również nasza firma – Bartholet Maschinenbau AG ze Szwajcarii.

Naszą obecność na rynku polskim zaznaczyliśmy wybudowaniem i oddaniem do użytku 4-osobowej niewyprzęganej kolei linowej na wzgórzu “Telegraf” w Kielcach. Specjalnie dla tego pięknego obiektu opracowaliśmy zupełnie nowy, kompaktowy model stacji.

Ten typ projektu sprawdza się szczególnie w przypadku kolei o długości poniżej jednego kilometra i zapewnia użytkownikom bardzo korzystny stosunek walorów użytkowych do ceny.

Jest on również bardzo dobrze dopracowany pod względem technicznym – dając między innymi możliwość korekty naciągu liny zarówno na stacji górnej jak i dolnej o jeden metr – co znacznie wydłuża termin okresowego skracania liny i ponownego zaplotu. 

Stacja

Dzięki identycznej budowie zasadniczych elementów konstrukcji obu stacji znacznie uproszczony został ich montaż.

Godnym podkreślenia w tym miejscu, jest fakt, że zarówno wymieniona powyżej kolej, jak również planowane w najbliższym terminie realizacje – są wspólnymi projektami szwajcarsko-polskimi, gdzie większość konstrukcji stalowych stacji jak również podpory trasowe i montaż – wykonywane są przez naszego sprawdzonego partnera firmę PPH Transsystem SA z Łańcuta.

To samo dotyczyć będzie budowy 6-osobowej wyprzęganej kolei linowej dla spółki “GRONO” w Istebnej. Kolej o długości 764,6 m i przepustowości 2400/2800 osób/h, jeżdżąca z prędkością 5,5 m/sek. – zostanie oddana do użytku w 2012 r. w ośrodku narciarskim “Złoty Groń” w Istebnej.

Ubiegając się o nowych klientów, podejmujemy wspólnie z reprezentującym nas na rynku polskim panem Mieczysławem Łuszczyńskim z firmy PPH Transsystem SA różnego rodzaju działania akwizycyjne. Uczestniczymy również w ogłaszanych aktualnie przetargach, jak na przykład – na kombinowaną kolej krzesełkowo-gondolową na terenie Chorzowskiego Parku Kultury i Wypoczynku, która zastąpić ma wysłużoną “ELKĘ”, lub na niewyprzęganą 4-osobową kolej na Stoku Dębowiec w Bielsku-Białej.

W kwietniu 2012 r. Zarząd PSNiT podjął uchwałę o przyjęciu nas do grona członków wspierających Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne.
Jesteśmy bardzo wdzięczni i zadowoleni z tego powodu. Dzięki zaszczytnemu uczestnictwu w PSNiT mamy nadzieję na uzyskanie możliwości lepszego i szybszego rozpoznawania potrzeb środowiska, jak również na nawiązanie bliższego kontaktu ze wszystkimi stacjami narciarskimi zrzeszonymi w Stowarzyszeniu.

Cieszymy się, że tegoroczna konferencja odbędzie się właśnie w Kielcach, gdzie znajduje się nasza pierwsza instalacja wybudowana w Polsce. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska jak również obejrzenia kolei linowej na górze “Telegraf”.

Dodatkowe informacje na temat naszego Przedsiębiorstwa, jak również dane kontaktowe dostępne są na naszej stronie internetowej pod adresem:https://www.bartholet.swiss/www.bartholet.swiss/

Bartholet Maschinenbau AG (BMF), z siedzibą we Flums, nieopodal Zurychu jest wiodącą międzynarodową firmą w zakresie kolei linowych, urządzeń parków rozrywki jak również budowy maszyn i obróbki metali. Dzięki nowoczesnemu i zindywidualizowanemu podejściu do klientów BMF od 50 lat cieszy się niesłabnącym uznaniem i zaufaniem klientów rozsianych po całym świecie. Jesteśmy doświadczoną firmą posiadającą ugruntowaną pozycję na rynkach światowych. W tym roku uroczyście obchodzić będziemy jubileusz 50-lecia naszej działalności.

Dzięki ciągle rozbudowywanej sieci sprzedaży jak również posiadając oddziały w 10 krajach staramy się zapewnić jak najlepszą obsługę klientów na etapie realizacji jak również pod względem zapewnienia stałego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. W ostatnim roku założyliśmy kolejne oddziały m.in. w Niemczech (BMF Ropeways GmbH) oraz we Francji (BMF France SA).

Zmotywowany i wysoko wykwalifikowany zespół ponad 250 pracowników, jak również nowoczesna struktura zarządzania umożliwiają szybką, sprawną i ukierunkowaną na indywidualne potrzeby klienta realizację najbardziej nawet skomplikowanych projektów.

W celu sprostania najnowszym trendom rozwoju techniki szczególną uwagę poświęcamy innowacyjności i zapewnieniu najwyższej jakości oferowanych produktów. Dzięki innowacyjnemu podejściu jesteśmy otwarci na urzeczywistnianie najbardziej nawet skomplikowanych i zindywidualizowanych idei naszych klientów.

By sprostać najwyższym wymogom bezpieczeństwa i niezawodności pracy stawianym urządzeniom do przewozu osób, opieramy się na cenionej na całym świecie szwajcarskiej myśli technicznej, jak również stale udoskonalanych wewnętrznych procedurach dotyczących zapewnienia jakości, optymalizacji kosztów produkcji, rozwoju technologii i ochrony środowiska.

Naszym priorytetem jest możliwość oferowania produktów wyróżniających się solidnością wykonania, niezawodnością w eksploatacji i prostotą w obsłudze.

W zakresie urządzeń transportu linowego firma BMF oferuje i realizuje wszelkie znane na rynku typy urządzeń – między innymi koleje linowe wyprzęgane i niewyprzęgane, koleje wagonikowe, gondolowe, funitele, koleje kombinowane – gondolowo-krzesełkowe, koleje linowo-terenowe, wyciągi talerzykowe i orczykowe.

W firmie BMF pracuje stały zespół liczący 25 wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów i konstruktorów. W celu zapewnienia wysokiej elastyczności działania i sprostania niekiedy bardzo napiętym terminom realizacji zbudowaliśmy również sieć stałej współpracy z 45 wysokiej klasy specjalistami z zakresu urządzeń transportu linowego. Taki model działania bardzo dobrze się sprawdził i daje pewność, że każdy projekt – począwszy od pierwszego wstępnego szkicu aż po wydanie ostatecznej dokumentacji wykonawczej – jest optymalnie realizowany pod nadzorem doświadczonego kierownika projektu przez kompetentny zespół specjalistów.

Podsumowując tę krótką charakterystykę chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić nasze atuty.
Są nimi: solidność, niezawodność działania naszych urządzeń i prosta obsługa, dbałość o serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, dostępność do natychmiastowej pomocy w przypadku jakichkolwiek problemów (telefoniczna “gorąca linia”, szybkie reakcja zespołu serwisowego, dobrze wyposażony magazyn części zamiennych w pobliżu klienta), wysoka jakość, terminowość dostaw i montażu, jak również innowacyjność i zindywidualizowane podejście do każdego klienta i projektu.

30.06.2014