Bartholet Maschinenbau AG z siedzibą w Flums w Szwajcarii jest wiodącą międzynarodową firmą w dziedzinie systemów kolei linowych, systemów parków rozrywki, inżynierii mechanicznej oraz systemów oświetleniowych.

Wykwalifikowany zespół ponad 450 pracowników oraz nowoczesna infrastruktura gwarantują szybką i zindywidualizowaną realizację złożonych projektów. Od ponad 55 lat Bartholet projektuje oraz buduje koleje linowe na obszarach górskich, a coraz częściej także na obszarach miejskich. Innowacyjne pomysły i rozwój nowych, przyszłościowych produktów mają w Bartholet wysoki priorytet.

Wybrane referencje:

 

8-OSOBOWA GONDOLA W JINSHANLING, CHINY

W Jinshanling — Złotej Górze — bardzo blisko Wielkiego Muru Chińskiego, nasza konstrukcja 8-osobowej kolejki gondolowej z gondolami zaprojektowanymi przez Porsche Design Studio, rozciąga się w jednym z najsłynniejszych terenów narciarskich.
Góra Jingshanling znajduje się 200 km na północny wschód od Pekinu.
8-osobowa gondola przewozi łącznie 2800 osób na godzinę na wysokość 1675 m n.p.m. W luksusowych  i wygodnych kabinach panoramicznych można odpocząć i cieszyć się bajecznym widokiem. 

6-OSOBOWA KOLEJ KRZESEŁKOWA W PASSO TONALE,  WŁOCHY

Na nartach prawie przez cały rok? W porządku! 

Przełęcz Tonale między Trydentem a Lombardią gwarantuje również śnieg jesienią i późną wiosną!  6-osobowy wyprzęgany wyciąg krzesełkowy Bartholet przewozi około 1800 osób z prędkością 4 metrów na sekundę na wysokość 2031,5 metrów nad poziomem morza.

Obszar wokół lodowca Presena i przeł. Tonale jest częścią dużej karuzeli narciarskiej “Pontedilegno-Tonale”.          

10-OSOBOWA GONDOLA W PRATO NEVOSO, WŁOCHY

Wydajna, prosta, a jednocześnie elegancka – nowa 10-osobowa kolej gondolowa firmy Bartholet w piemonckim kurorcie narciarskim i wakacyjnym Prato Nevoso.

Nowy obiekt w Alpach Liguryjskich to pierwsza 10-osobowa kolej gondolowa firmy Bartholet we Włoszech.

Jest to kolej gondolowa o długości 1464 m i zdolności przewozowej 3000 osób/h.

KOLEJ LINOWA KOPA W KARPACZU, POLSKA

Karpacz Ski Arena to ośrodek narciarski w południowo-zachodniej Polsce.

W 2015 roku firma Bartholet wybudowała na terenie tego ośrodka narciarskiego 4-osobową kolej krzesełkową niewyprzęganą. Dwa lata później, w tym samym ośrodku narciarskim  – zbudowano i uruchomiono wyprzęgany “Téléporté Mixte”. Kolej linowa wyposażona jest w 42 4-osobowe krzesła i dwie 8-osobowe gondole Spacecab. System został zaprojektowany w taki sposób, aby można było zwiększyć przepustowość kolei.

Bartholet Koleje Linowe Sp. z o.o.

biuro@bartholet-polska.pl
+48 17 22 54 937