V KONFERENCJA PSNiT Białka Tatrzańska 2013

Tytuł Konferencji:

TURYSTYKA NARCIARSKA W POLSCE – szanse i zagrożenia rozwoju.

Termin:  24-26 kwietnia 2013 r.

Miejsce: Hotel Bania **** Thermal & Ski

ul. Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska

V Konferencja w Białce Tatrzańskiej była najliczniejsza z dotychczasowych, zarejestrowaliśmy 220 uczestników.

Jest już tradycją, że podczas konferencji odbywają się targi sprzętu. W tym roku swoje stoiska miały 24 firmy i 4 wydawnictwa branżowe.
W dniu 24 kwietnia tj. pierwszego dnia konferencji, mogliśmy wysłuchać 15 prezentacji firm.

25 kwietnia – czwartek to drugi, kluczowy dzień konferencji.
O godzinie 9.00 konferencję oficjalnie otworzyli: właściciel Ośrodka BANIA Józef Dziubasik, Prezes Zarządu PSNiT Tomasz Paturej i Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk.

Dzień ten poświęciliśmy w całości barierom prawnym, z jakimi od lat zmaga się branża narciarska.
W tym roku jednak chcieliśmy pójść o krok dalej, niż tylko przedstawić problemy prawne dotyczące ośrodków narciarskich.
Naszym zamierzeniem było wskazanie drogi rozwiązania choć niektórych z nich.

Stąd też zaprosiliśmy posłów, przedstawicieli ministerstw oraz instytucji z nami współpracujących, jak również lokalne samorządy z różnych regionów Polski.
Chcieliśmy nie tylko wskazać na wadliwość istniejących regulacji prawnych, lecz przede wszystkim, pokazać propozycje zmian obowiązującego prawa.

Dzień został podzielony na trzy panele tematyczne: podatki od nieruchomości, ochrona środowiska w świetle inwestycji turystycznych i prawo szlaku.
Każdy z paneli był prowadzony przez prawników, którzy są ekspertami właśnie w tych dziedzinach – mecanasów: Dorotę Szubielską, Małgorzatę Kulig-Juźwiak i Janusza Długopolskiego.

26 kwietnia – piątek – trzeci i ostatni dzień konferencji, to debaty dotyczące spraw technicznych i nowych narzędzi promocyjnych dla stacji.

Panel techniczny prowadził profesor AGH Marian Wójcik wraz z dr Tomaszem Rokitą. W części dyskusyjnej został wywołany temat odbiorów wyciągów do snowtubigu oraz przenośników taśmowych. Do dyskusji włączyli się również przedstawiciele Transportowego Dozoru Technicznego.

Z roku na rok staramy się rozbudować panel dotyczący promocji ośrodków. W tym roku jedną z części programu były warsztaty prowadzone przez Szymona Sikorskiego z zagadnień komunikacji kryzysowej. Zachęceni pozytywnymi opiniami będziemy rozwijać tenże panel w tym właśnie kierunku.
Myślimy, że działy marketingu zarówno małych jak i dużych ośrodków skorzystają na uczestnictwie w wykładach i praktycznych warsztatach, które pomogą im dobrać odpowiednie narzędzia we własnych ośrodkach.

Jak zawsze staramy się pogodzić przyjemne z pożytecznym stąd też oprócz merytorycznych paneli uczestnicy konferencji mogli zobaczyć nową kolej 6-osobową Leitner’a w ośrodku Kotelnica Białczańska, korzystać z dobrodziejstw term Białka jak również dobrze się bawić podczas zorganizowanej przez firmę SUPERSNOW imprezie ICE PARTY.