O Stowarzyszeniu Statut PSNiT Oferty firm Dołącz do nas Kontakt Konferencje PSNiT

  ZIMOWY WYPOCZYNEK W OŚRODKACH PKL  


Dobrze przygotowane trasy o różnym stopniu trudności zlokalizowane w Tatrach i Beskidach, szkoły narciarskie dla dzieci i dorosłych oraz bogata oferta gastronomiczna – to wszystko znaleźć można zimą w ośrodkach Polskich Kolei Linowych. Sezon narciarski na Jaworzynie Krynickiej już się rozpoczął, w pozostałych ośrodkach Grupy PKL trwają intensywne przygotowania i naśnieżanie tras przed przyjęciem turystów, którzy chcą odwiedzić góry właśnie zimą.Święta zbliżają się wielkimi krokami, a ośrodki Grupy PKL przygotowują się do przyjęcia turystów spragnionych białego szaleństwa. Korzystne warunki pogodowe na Jaworzynie Krynickiej pozwoliły na otwarcie sezonu zimowego w sobotę, 14 grudnia. Narciarze mogą korzystać tam już z trzech tras o długości 2600 m, 700 m oraz 160 m.

Pozostałe ośrodki PKL również przygotowują się do przyjęcia turystów. – Naszym celem jest zaprezentowanie gościom jak najbardziej różnorodnej zimowej oferty. Staramy się zapewnić rozrywkę dla całych rodzin i osób w każdym wieku. Po sportowych, narciarskich emocjach zapraszamy na spacer wśród iluminacji świetlnych Gubałówki czy Góry Parkowej i do skorzystania z naszej oferty gastronomicznej – mówi Daniel Pitrus, prezes PKL.

Zima na sportowo

Na Jaworzynie Krynickiej miłośnicy sportów zimowych w pełni sezonu będą mieli do dyspozycji siedem różnorodnych tras narciarskich o łącznej długości prawie 10 km. Dzięki kompleksowej modernizacji systemu śnieżenia i sprzętowi do utrzymania śniegu, narciarze i snowboardziści nie muszą obawiać się o stan białej pokrywy. Dużą atrakcją jest Krynistler Snowpark o długości 1050 m ze skoczniami różnej wysokości oraz 17 przeszkodami takimi jak rury, poręcze i boxy.

Ośrodek Jaworzyna Krynicka to świetne miejsce do rozpoczęcia przygody ze sportami zimowymi. W oficjalnej szkole narciarskiej Jaworzyna Krynicka przy dolnej stacji wykwalifikowani instruktorzy prowadzą lekcje indywidualne i grupowe.

Dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności ciekawą propozycją będzie oferta ośrodka PKL Mosorny Groń w Zawoi, gdzie na wymagających czeka położona u stóp Babiej Góry czarna trasa z homologacją FIS oraz oświetlony stok z czteroosobową koleją krzesełkową. Kiedy tylko pozwolą na to warunki śniegowe PKL otworzą też popularne i naturalne, wysokogórskie trasy na Kasprowym Wierchu w Dolinie Gąsienicowej (1400 m długości i 400 m różnicy wzniesień) i w Kotle Goryczkowym (1770 m długości i 602 m różnicy wzniesień). W ośrodku PKL Kasprowy Wierch w budynku stacji górnej dostępne są profesjonalny serwis narciarski i centrum testowe nart z topowej kolekcji Rossignol.

Od małego na nartach

Na Jaworzynie Krynickiej dzieci w wieku od 3 do 14 lat mogą uczyć się jazdy na nartach w otwartej w ubiegłym sezonie Akademii Misia Polarnego, która oferuje bogaty program zajęć i animacji. W sezonie 2019/2020 najmłodsi będą mogli m.in. wziąć udział w zawodach sportowych – slalomie z pomiarem czasu. Nowością jest także szkolenie dla rodziców, którzy mogą szlifować swoje umiejętności w czasie gdy ich pociechy stawiają pierwsze narciarskie kroki.

Na ośrodkach PKL na Górze Parkowej i Górze Żar dzieci od 3 roku życia mogą uczyć się w przedszkolach narciarskich, które zapewniają profesjonalną opiekę wykwalifikowanych instruktorów.

Na trasę bez kolejki

Dzięki karcie PKLpass, która umożliwia zakup przejazdów na sześć kolei w ośrodkach PKL, narciarze nie muszą stać w kolejkach do kas. Wystarczy, że zarejestrują się na stronie www.pkl.pl, wybiorą odpowiedni dla siebie bilet lub skipass, a następnie odbiorą doładowaną nim kartę PKLpass w skipassomacie lub jednym z punktów BOK. – PKLpass świetnie sprawdził się już przez kilka sezonów. Zachęcamy naszych klientów do kupowania skipassów w sklepie internetowym PKL. To bardzo prosty sposób by bez zbędnego oczekiwania korzystać z tras i kolei ośrodków PKL– tłumaczy Daniel Pitrus, prezes PKL.

Ośrodki PKL Palenica i Mosorny Groń w Zawoi należą także do projektu Tatry Super Ski, dzięki któremu na jednym skipassie można jeździć aż na 91 trasach w 17 stacjach narciarskich Podhala, Spisza i Pienin.

Regionalne smaki dla każdego

PKL oferują również turystom bogatą ofertę gastronomiczną. Dużą popularnością cieszy się najwyżej położona restauracja w Polsce ,,Poziom 1959’’, zlokalizowana przy górnej stacji ośrodka Kasprowy Wierch. Serwuje śniadania i dania obiadowe kuchni polskiej ze szczyptą podhalańskiego charakteru. Wnętrze restauracji nawiązuje stylistyką do historii narciarstwa i technologii kolei linowej. Na brak kulinarnych atrakcji nie będą także narzekać odwiedzający Jaworzynę Krynicką, gdzie od ubiegłego roku działa restauracja „Gondola”. Narciarze w ośrodku PKL Palenica zjedzą bardzo smaczne dania w restauracji „Pod Kolejką”.

Aktualne informacje o funkcjonowaniu kolei w każdym z ośrodków, dostępności tras narciarskich i warunkach pogodowych można znaleźć na stronie www.pkl.pl.


PKL   16.12.2019

  Powrót Do góry   


 
DO STOWARZYSZENIA NALEŻĄ
 
Bania Ski & Fun-Białka Tatrzańska
Bartholet Maschinenbau AG
Beskid-Spytkowice
Base System Krzeszowice
Centrum Narciarskie Nosal Zakopane
Chyrowa-ski
CS Poland Centrum-Sport Brenna
Czarna Góra - Koziniec
Czarna Góra Stronie Śląskie
Czarny Groń Andrychów
Czorsztyn-Ski Kluszkowce
Demaclenko Sp. z o.o.
Doppelmayr Polska
GrapaSki Czarna Góra
Harenda-Zakopane
Henryk-Ski Krynica-Zdrój
Hotel Arłamów Ustrzyki Dolne
Jacnia Stacja Narciarska
Jastrzębica SKI
Kamianna Ski
Kaniówka-Białka Tatrzańska
Karpacz Ski Arena
Kasina Ski
KiczeraSki Puławy
Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka
Kolej Linowa Czantoria Ustroń
Kolorowa Karpacz
Kompleks Zagroń Istebna
Kotarz Arena Brenna
Kotelnica Białczańska
Koszałkowo-Wieżyca
Kurza Góra
Leitner AG
Luxmat Investment Sp. z o.o.
Maspex Wadowice
Master Ski Tylicz
Mieszko Zieleniec
Nartraj Chrzanów
Nartsport Rąblów
Nartorama Zieleniec
Nowa Osada Wisła
Ośrodek Narciarski Niestachów
Ośrodek Narciarski w Batorzu
Patronik Jelenia Góra
Pod Dziedzicem Gogołów
Polana Sosny w Niedzicy
Polana Szymoszkowa Zakopane
Polczakówka-Ski Rabka Zdrój
Polskie Koleje Linowe S.A.
Prinoth Sp. z o.o.
RBK&Partners Warszawa
Rusiń-Ski Bukowina Tatrzańska
Ryterski Raj Rytro
Skidata AG
Słotwiny Arena Krynica-Zdrój
Stacja Narciarska Cieńków Wisła
Stacja Narciarska Czarnów
Stacja Narciarska Długa Polana
Stacja Narciarska Kamienica
Stacja Narciarska Kazimierz
Stacja Narciarska Lądek Zdrój
Stacja Narciarska Pietkiewiczówka
Stacja Narciarska Rybno
Stacja Narciarska Soszów Wisła
Stacja Narciarska Spalona
Stacja Narciarska Stok Wisła Jawornik
Stacja Narciarska Suche
Stacja Narciarska Tylicz
Stajkowa-Krościenko
Stok Narciarski Bobliwo
Stok Narciarski Parchatka
Stok Narciarski w Przemyślu
SudetyLift Szklarska Poręba
Supersnow S.A.
Szczyrk Mountain Resort
Szklana Góra Ski Harbutowice
Tatralift a.s.
Winterpol Karpacz Biały Jar
Winterpol Zieleniec
Witów-Ski
Wyciąg Cypisek Korbielów
Wyciąg Narciarski na Kalatówkach
Wyciągi Hotel&SPA Kocierz
Wyciągi Narciarskie Diament Zieleniec
Wyciągi Narciarskie Klepki Wisła
Wyciągi Narciarskie Szopowe
Złoty Groń Istebna


NA SKRÓTY POLECAMY FIRMY WSPIERAJĄCE
 
  O Stowarzyszeniu

  Statut PSNiT

  Dołącz do nas

  Archiwum wiadomości

  Konferencje PSNiT
 
ZOBACZ ARTYKUŁY FIRM WSPIERAJĄCYCH

   
Copyright © 2015-2019   Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne