O Stowarzyszeniu Statut PSNiT Oferty firm Dołącz do nas Kontakt Konferencje PSNiT

  Oferta firmy Luxmat Investment  


Luxmat Investment Sp. z o.o. spółka obecna na polskim rynku od 2015 roku należąca do grupy Lena Lighting S.A. Jej powstanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z chęci oszczędności, a co za tym idzie z konieczności modernizacji istniejących systemów oświetlenia.Idąca do przodu technologia oraz rosnąca świadomość Klientów, spowodowały, że modernizacje oświetlenia stały się niezbędne i coraz więcej firm decydowało się na ich wykonanie. Potrzebny był solidny Partner, który pomoże na każdym etapie mo- dernizacji, począwszy od audytu, poprzez zaproponowanie odpowiednich rozwiązań, przygotowanie projektu, poprzez wykonawstwo i pomoc w finansowaniu.

Na bazie wieloletnich doświadczeń w oświetlaniu obiektów sportowych skonstruowaliśmy lampy QUEST PLUS LED, które dedykowane są dla obiektów sportowych i gwarantują optymalne oświe- tlenie przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii. W lampach zastosowano zoptymalizowany układ optyczny - specjalnie zaprojektowane matryce soczewkowe, generujący właściwy asymetryczny rozsył światłości. Dzięki temu, zapewniony jest od- powiedni poziom natężenia światła, (zgodny ze wszystkimi obowiązującymi normami i wymogami), który sprawdza się między innymi przy oświetleniu tras narciarskich. Aby spełnić obowiązujące normy, a jednocześnie zoptymalizować koszt inwestycji i koszt zużycia energii, konieczne jest wykonanie profesjonalnego projektu oświetleniowego, który wskaże optymalną wersję lampy do zastosowania w danych warunkach. Takie projekty wykonują inżynierowie techniki świetlnej pracujący w naszym biurze projektowym. Zaproponowane przez inżynierów lampy, znajdują zastosowanie również w oświetlaniu różnych obiektów sportowych, takich jak: orliki, boiska, korty tenisowe, inne obiekty sportowe oraz ścieżki rowerowe.

Przykładowy projekt oświetlenia stoku narciarskiego http://luxmat.pl/stoki.pdf pokazuje, że zastosowane przez nas rozwiązanie w pełni spełnia normy i wytyczne stawiane przez Ministra Spraw Wewnętrznych http://dziennikustaw.gov.pl/ du/2012/102/1 w zakresie szczegółowych warunków oświetlenia zorganizowanych terenów narciarskich. Nasze rozwiązania gwarantują właściwe natężenie światła na całej powierzchni trasy narciarskiej przy jednoczesnym ograniczeniu olśnienia do wymaganego poziomu (UGR Oślepianie: Min.: <10, Maks.: 24).

Prawidłowy montaż lamp w tym projekcie wymaga montażu poziomego. Tu dysponujemy dwoma wersjami lampy – naświetlacze z uchwytem regulowanym oraz HB natynkowy z uchwytem bez regulacji.Na etapie projektu należy zaplanować montaż lamp i dobrać odpowiednią wersję lampy.

Prawidłowe oświetlenie na stoku to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort dla korzystających jak również dla właściciela stoku, który zabezpiecza się w ten sposób przed ewentualnymi roszczeniami osób poszkodowanych, czy kontuzjowanych na trasie narciarskiej oraz firm ubezpieczeniowych.

Oczywiście inwestycja w oświetlenie daje prestiż, wyższą jakość usług, komfort użytkowania i bezpieczeństwo, ale to nie koniec zalet i korzyści dla właściciela.Rekomendowane przez nas lampy QUEST PLUS LED http://system.lenalighting.pl/card/prod_gr/685/
pdf_prev
oraz http://system.lenalighting.pl/card/prod_gr/687/pdf_prev posiadają żywotność 100 000 h (czyli używając codziennie po 8 h = 34 lata!) wyposażone są w markowe diody CREE o najwyższej jednorodności światła SDCM <3! i dedykowany układ optyczny soczewkowy. Aluminiowy korpus obudowy i hartowana szyba klosza zapewniają trwałość i bezpieczeń- stwo. Standardowa temperatura pracy lamp to -15 do + 35 stopni. Dostępne są wersje specjalne z odpornością na temperatury w zakresie -30 do +35, jak również wersje o innych barwach światła niż 3000 K lub 4000 K. Dodatkowo lampy mogą być wyposażone w cyfrowy system sterowania oświetleniem DALI (Digital Addressable Lighting Interface).

Oprócz fachowej wiedzy z zakresu techniki świetlnej i sprawdzonych produktów oferujemy również pomoc w finansowaniu modernizacji oświetlenia (leasing, formuła ESCO) i instalacji lamp.

Do zastosowania w stacjach narciarskich rekomendujemy również inne produkty:Kolejne polskie i zagraniczne stacje narciarskie zdecydowały się na zakup naszych rozwiązań:Kolejne są na etapie projektów i przygotowania: Czorsztyn Ski w Kluszkowcach, Orawice na Słowacji.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

KONTAKT: tel. +48 61 28 60 329, kom. +48 660 443 089


16.10.2019  Powrót Do góry   
 
DO STOWARZYSZENIA NALEŻĄ
 
Bania Ski & Fun-Białka Tatrzańska
Bartholet Maschinenbau AG
Beskid-Spytkowice
Base System Krzeszowice
Centrum Narciarskie Nosal Zakopane
Chyrowa-ski
CS Poland Centrum-Sport Brenna
Czarna Góra - Koziniec
Czarna Góra Stronie Śląskie
Czarny Groń Andrychów
Czorsztyn-Ski Kluszkowce
Demaclenko Sp. z o.o.
Doppelmayr Polska
GrapaSki Czarna Góra
Harenda-Zakopane
Henryk-Ski Krynica-Zdrój
Hotel Arłamów Ustrzyki Dolne
Jacnia Stacja Narciarska
Jastrzębica SKI
Kamianna Ski
Kaniówka-Białka Tatrzańska
Karpacz Ski Arena
Kasina Ski
KiczeraSki Puławy
Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka
Kolej Linowa Czantoria Ustroń
Kolorowa Karpacz
Kompleks Zagroń Istebna
Kotarz Arena Brenna
Kotelnica Białczańska
Koszałkowo-Wieżyca
Kurza Góra
Leitner AG
Luxmat Investment Sp. z o.o.
Maspex Wadowice
Master Ski Tylicz
Mieszko Zieleniec
Nartraj Chrzanów
Nartsport Rąblów
Nartorama Zieleniec
Nowa Osada Wisła
Ośrodek Narciarski Niestachów
Ośrodek Narciarski w Batorzu
Patronik Jelenia Góra
Pod Dziedzicem Gogołów
Polana Sosny w Niedzicy
Polana Szymoszkowa Zakopane
Polczakówka-Ski Rabka Zdrój
Polskie Koleje Linowe S.A.
Prinoth Sp. z o.o.
RBK&Partners Warszawa
Rusiń-Ski Bukowina Tatrzańska
Ryterski Raj Rytro
Skidata AG
Słotwiny Arena Krynica-Zdrój
Stacja Narciarska Cieńków Wisła
Stacja Narciarska Czarnów
Stacja Narciarska Długa Polana
Stacja Narciarska Kamienica
Stacja Narciarska Kazimierz
Stacja Narciarska Lądek Zdrój
Stacja Narciarska Pietkiewiczówka
Stacja Narciarska Rybno
Stacja Narciarska Soszów Wisła
Stacja Narciarska Spalona
Stacja Narciarska Stok Wisła Jawornik
Stacja Narciarska Suche
Stacja Narciarska Tylicz
Stajkowa-Krościenko
Stok Narciarski Bobliwo
Stok Narciarski Parchatka
Stok Narciarski w Przemyślu
SudetyLift Szklarska Poręba
Supersnow S.A.
Szczyrk Mountain Resort
Szklana Góra Ski Harbutowice
Tatralift a.s.
Winterpol Karpacz Biały Jar
Winterpol Zieleniec
Witów-Ski
Wyciąg Cypisek Korbielów
Wyciąg Narciarski na Kalatówkach
Wyciągi Hotel&SPA Kocierz
Wyciągi Narciarskie Diament Zieleniec
Wyciągi Narciarskie Klepki Wisła
Wyciągi Narciarskie Szopowe
Złoty Groń Istebna


NA SKRÓTY POLECAMY FIRMY WSPIERAJĄCE
 
  O Stowarzyszeniu

  Statut PSNiT

  Dołącz do nas

  Archiwum wiadomości

  Konferencje PSNiT
 
ZOBACZ ARTYKUŁY FIRM WSPIERAJĄCYCH

   
Copyright © 2015-2019   Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne