O Stowarzyszeniu Statut PSNiT Oferty firm Dołącz do nas Kontakt Strefa wewnętrzna

  Konferencja PSNiT 2015 - Kazimierz Dolny                             Zobacz zdjęcia  

 


W dniach od 8 do 10 czerwa 2015 r. odbyła się w Kazimierzu Dolnym, w hotelu Król Kazimierz, nasza coroczna, ogólnopolska Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych.

Tytuł konferencji:  Razem, czy każdy sobie?
Czy ośrodki narciarsko-turystyczne mają potrzebę współpracy?Mimo odległego miejsca, jaki wybraliśmy na tegoroczną konferencję, idea podróżowania do naszych ośrodków sprawiła, iż frekwencja dopisała. Zarejestrowanych uczestników mieliśmy 135, w tym 40 ośrodków narciarskich reprezentowanych przez 60 osób, 26 firm dostarczających usługi i produkty dla sektora narciarskiego, z czego 20 miało swoje stoiska w części targowej.

Nie zapominamy również o ponad 20 zaproszonych gościach, w których gronie byli przedstawiciele parlamentu, ministerstw, samorządów, mediów, świata prawa i nauki.

Bardzo dziękujemy Wszystkim za przybycie!

Tegoroczne hasło konferencyjne wybrzmiało nie tylko na sali, lecz również w rzeczywistości. Jednym z owoców była deklaracja kolejnych ośrodków do członkostwa w PSNiT. Dyskusja z parlamentarzystami, która odbyła się drugiego dnia konferencji pokazała, że inaczej niż razem po prostu się nie da.

Podczas konferencji ogłosiliśmy również, że zaczynamy współpracę ze słowackim stowarzyszeniem Lavex i będziemy wspólnie tworzyć targi dla branży narciarskiej - naprzemiennie, co dwa lata - raz u nich raz u nas. Pierwsze targi pod wspólnym brendem odbędą się w kwietniu 2016 roku, na Słowacji. Już pod koniec czerwca będziemy mieli kolejne robocze spotkanie z Lavex dotyczące szczegółów współpracy.

Okazuje się, że podstawowe wskazówki, Olivera Kerna ze Skiresorts, czyli doświadczenie z Alp bezwzględnie mówi, iż nie ma innej drogi niż RAZEM. Przykładów było mnóstwo: wspólne karnety, reklama jako region a nie poszczególne stacje, sprzedaż miejsc noclegowych online itp itd.

Mamy na to dowody również w Polsce. Kilka lat nad opracowaniem wspólnych skipasów dały swoje owoce. Zieleniec jawi się od kilku lat narciarzom jako duży potencjał tras i wygoda, bo wszystko podane na jednym karnecie a i spójność reklamy też pomaga. Prezentacja TatrySKI, a szczególnie slajdy z wykresami same mówią za siebie - nie dosyć, że naszym klientom lepiej, bo jeżdżą na jednym karnecie w 6 podhalańskich stacjach, to również ośrodki widzą wyraźnie, że sprzedaż karnetów wspólnych nad lokalnymi góruje.

Mieliśmy też prezentacje dotyczące działań stacji od kuchni. Firma SANPRO przekazała nam jak możemy zaoszczędzić wydatki i cenny czas podczas sezonu zimowego i zatrudniać pracowników tymczasowych. AGH podało nam również przepis na współpracę między jednostkami naukowymi a ośrodkiem przy udziele funduszy unijnych.

Zaproszone towarzystwa ubezpieczeniowe przedstawiły ofertę dotyczącą ubezpieczeń narciarzy, co też możemy uważać za jedno z naszych wspólnych działań na kolejne sezony.

Po obfitym w obrady dniu mogliśmy trochę odetchnąć odwiedzając Stację Kazimierz, potem serdeczne i bardzo rodzinne spotkanie u nestora narciarstwa na lubelszczyźnie - Kazimierza Antonia, który jak zawsze uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony do ludzi, pokazywał jak zmienił się Rąblów. Końcowym przystankiem tego dnia była kolacja w Parchatce (kolejnej stacji narciarskiej należącej do PSNiT) wraz z niespodzianką, czyli smacznym występem grupy Betty-Q. W dobrych nastrojach, rozmowom kuluarowym nie było końca.

Następny dzień to nic innego jak przekonanie branży narciarskiej jak ważną gałęzią przemysłu jest turystyka. Kolejny raz Ministerstwo Sportu i Turystyki deklarowała pomoc i wsparcie i potwierdzała dobre relacje między stowarzyszeniem a ministerstwem. Żałujemy, że nie dotarła na konferencję wiceprezes POT. Byliśmy bardzo ciekawi jak rząd, poprzez organizację POT, promuje polską zimę zarówno dla turystów krajowych i zagranicznych.

Wykład dotyczący instrumentów finansowych UE na lata 2014-2020 również potwierdził, że pierwszeństwo mają wspólne działania, np. klastry.

Z ważnych przyczyn nie dotarł na konferencję bardzo lubiany przez uczestników Szymon Sikorski, który, w związku z nowym logo PSNiT (zostanie zaprezentowany już wkrótce), miał mówić o "Dobry branding. Rola i funkcje estetyki w komunikacji i sprzedaży usług turystycznych.". Pan Sikorski wszystkich uczestników pozdrawia i zapewnia, że wraz z nowym logo będzie dostępna również jego prezentacja, której nie mógł osobiście wygłosić.

Okazało się, że godzina, przeznaczona przed oficjalnym zakończeniem konferencji, była wypełniona dyskusją i gdyby nie ramy czasowe trudno byłoby skończyć rozmowy i wymiany opinii. Jak widać potrzeba spotkań jest niewymuszona i naprawdę konieczna.

Na zakończenie sygnalizujemy, iż do dwóch tygodni będzie dostępny nietypowy, a bardzo przydatny dla branży, "gadżet" konferencyjny w postaci warsztatu video z zagadnień promocji ośrodka narciarskiego, przygotowany specjalnie dla uczestników konferencji PSNiT przez PUBLICON. Będzie dostępny wyłącznie dla uczestników konferencji w Kazimierzu. Mamy nadzieję, że to kolejne novum wprowadzone przez PSNiT to dobre narzędzie, które w praktyce wykorzystają ośrodki.11.06.2015

  Powrót Do góry   

 
DO STOWARZYSZENIA NALEŻĄ
 
Bania Ski & Fun-Białka Tatrzańska
Bartholet Maschinenbau AG
Beskid-Spytkowice
Base System Krzeszowice
Centrum Narciarskie Nosal Zakopane
Chyrowa-ski
CS Poland Centrum-Sport Brenna
Czarna Góra Stronie Śląskie
Czarny Groń Andrychów
Czorsztyn-Ski Kluszkowce
Doppelmayr Polska
GrapaSki Czarna Góra
Harenda-Zakopane
Henryk-Ski Krynica-Zdrój
Hotel Arłamów Ustrzyki Dolne
Jacnia Stacja Narciarska
Jastrzębica SKI
Kamianna Ski
Kaniówka-Białka Tatrzańska
Karpacz Ski Arena
Kasina Ski
KiczeraSki Puławy
Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka
Kolej Linowa Czantoria Ustroń
Kolorowa Karpacz
Kompleks Zagroń Istebna
Kotarz Arena Brenna
Kotelnica Białczańska
Koszałkowo-Wieżyca
Leitner AG
Maspex Wadowice
Master Ski Tylicz
Mieszko Zieleniec
Nartraj Chrzanów
Nartsport Rąblów
Nartorama Zieleniec
Nowa Osada Wisła
Ośrodek Narciarski Niestachów
Ośrodek Narciarski w Batorzu
Patronik Jelenia Góra
Pod Dziedzicem Gogołów
Pod Starym Groniem Brenna
Polana Sosny w Niedzicy
Polana Szymoszkowa Zakopane
Polczakówka-Ski Rabka Zdrój
Polskie Koleje Linowe S.A.
Prinoth Sp. z o.o.
RBK&Partners Warszawa
Rusiń-Ski Bukowina Tatrzańska
Ryterski Raj Rytro
Ski Arena Łysa Góra Jelenia Góra
Skidata AG
Słotwiny Arena Krynica-Zdrój
Stacja Narciarska Cieńków Wisła
Stacja Narciarska Czarnów
Stacja Narciarska Długa Polana
Stacja Narciarska Kamienica
Stacja Narciarska Kazimierz
Stacja Narciarska Lubinka
Stacja Narciarska Pietkiewiczówka
Stacja Narciarska Rybno
Stacja Narciarska Soszów Wisła
Stacja Narciarska Spalona
Stacja Narciarska Stok Wisła Jawornik
Stacja Narciarska Suche
Stacja Narciarska Tylicz
Stajkowa-Krościenko
Stok Narciarski Bobliwo
Stok Narciarski Parchatka
Stok Narciarski w Przemyślu
SudetyLift Szklarska Poręba
Supersnow S.A.
Szczyrk Mountain Resort
Szklana Góra Ski Harbutowice
Tatralift a.s.
Winterpol Karpacz Biały Jar
Winterpol Zieleniec
Witów-Ski
Wyciąg Cypisek Korbielów
Wyciąg Narciarski na Kalatówkach
Wyciągi Hotel&SPA Kocierz
Wyciągi Narciarskie Diament Zieleniec
Wyciągi Narciarskie Klepki Wisła
Wyciągi Narciarskie Szopowe
Złoty Groń Istebna


NA SKRÓTY POLECAMY FIRMY WSPIERAJĄCE
 
  O Stowarzyszeniu

  Statut PSNiT

  Dołącz do nas

  Archiwum wiadomości

  Strefa wewnętrzna 
ZOBACZ ARTYKUŁY FIRM WSPIERAJĄCYCH

   
Copyright © 2015-2019   Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne